Která nastávající maminka by se netěšila na roztomilé mini oblečky a všechny ty “nezbytnosti” co k narození mimča patří? Pokud se snažíte o určitou jednoduchost a střídmost ve vaší domácnosti, pak vás ale určitě napadne: “Jak to kurňa udělat, aby se s příchodem miminka neproměnil domov v hračkářstvi s kupou věcí, co vážně nejsou potřeba?
Žijeme v naprosto konzumní době, o tom žádná. Každý z nás bude mít jiné potřeby a každý z nás se k tomuto tématu postaví po svém. Možná se mnou ani nebudete ve všem souhlasit, ale to je taky fajn :) Tímto článkem chci ukázat, jak jsme se k výbavičce pro miminko zatím postavili my.
Na konci článku na vás pak čeká i video, kde po více jak roce výbavičku znovu procházím a hodnotím zpětně :).
S Adrim jsme za jedno, že mimčo bude nejšťastnější, když kolem sebe bude mít milující rodiče. Dostane „najíst“, bude mít zadek v suchu a bude si moct nerušeně schrupnout. Ocení procházky na čerstvém vzduchu a pozornost rodičů a dalších členů rodiny.
Pro prvních pár měsíců života tak opravdu nepotřebuje mít načančaný vlastní pokojíček, kde bude spát sám, ani za nás nepotřebuje nejnovější módní výstřelky, protože s tempem jeho růstu je to fast fashion na druhou! A tímto způsobem jsme se postavili k celé výbavičce.
Po pár obhlídkách různých maminkovských blogů a instagramových profilů jsem to ale velice rychle zavřela. Ve většině případů to byla jen přehlídka reklamy na vlastních dětech a nastylovaného pozlátka, které má k realitě daleko.
Teď mě vůbec nechápejte špatně, že našemu dítěti nechceme dopřát :). Ale fakt je podle vás potřeba mít doma např. speciální “elektrický” koš na plínky, který každou jednotlivou zabalí zvlášť do samostatného plastového pytlíku, aby vám to nesmrdělo pod nosem? Taková plínka, byť i „ekologická“, se v tomto „balení“ nemá nikdy šanci rozložit.
A to je zatím všechno. Hračky, větší velikosti oblečení nebo nějaké první vybavení do pokojíčku budeme pořizovat, až se v létě přestěhujeme konečně do vlastního.
Pokud bychom časem usoudili, že nám něco chybí, tak není problém to sehnat, že jo. Ale pro úplný začátek nám tohle přijde tak akorát. Pořizovat dopředu něco jen pro jistotu, nám nedává moc smysl.
V Belgii je hodně populární posílat oznámení o narození dítěte s odkazem na seznam dárků, který si pro něj přejeme. S tím osobně trošku bojuju, ale protože vím, že je to pro některé členy rodiny důležité, tak oznamko posílat budeme.
Seznam dárků jsme ale vyřešili úplně stejně jako s našimi svatební mi dary – nehmotně/originálně.
Pro členy nejbližší rodiny jsme vyrobili vtipné poukázky, s čím nám můžou místo dárku vypomoci. Například:
Pro širší okruh známých a rodinných přátel, jsme měli 2 varianty:
A co vy? Máte nebo měli jste to u vás doma podobně? Podařilo se vám zmáknout i rodinu?
U nás je tohle teprve začátek a uvidíme, jak se všichni udrží. Protože babičky a tetičky to budou vždy myslet jenom v tom dobrém. ❤
A tady je i slíbené video, ve kterém po více jak roce minimalistickou výbavičku zpětně hodnotím. Video si můžete i zrychlit přes ozubené kolečko :).
↓↓↓
Mějte se krásně a článek klidně pošlete dál k maminkám, o kterých si myslíte, že je podpoří v minimalistickém přístupu.
Marti