Stěhování? Do Belgie?

Bonjour de Belgique! Ahoj z Belgie. Tak už jsme tady! Přestěhovaní a aspoň malinko zabydlení. Plno věcí je ještě v krabicích, protože čekají na originální nábytek, který si hodlám vlastnoručně vyrobit :), ale hlavní je, že postel stojí a máme kde vařit.

V pátek, půlhodinky předtím, než mi začala lekce franouzštiny (to abych to tady přežila) jsem si konečně sedla a sepsala vám, proč jsme se přestěhovali, co bude dál s Love Your Home (původní název projektu před Domovědou) a zodpověděla pár dalších otázek, které jsem v poslední době dostávala. Užijte si počtení a kdyby vás ještě něco zajímalo, zeptejte se mě v komentářích.

Do Belgie?

Proč jsme se z Prahy přestěhovali do Belgie?

Nikdy jsme si s Adrim neřekli, že je Praha finální destinace a vysněné místo, kde budeme žít. Po roce v Malajsii jsme jen věděli, že to bude někde, kde se střídá čtvero ročních období a mluví se česky, anglicky nebo francouzsky. Praha je úžasná, miluju ji, ale stejně jsem si přála domeček se zahrádkou někde za Prahou (abych mohla kompostovat venku :)). To že se mi přání splní tak rychle, jsem ale vůbec nečekala. Přála jsem si “za Prahou” a tak jsme tady – v Herstal, kousek od Liege :).

Hlavní podnět přišel, když Adri dostal nabídku práce, která se mu tak líbila, že nešlo říct NE! A “detaily” přece doladíme cestou. Jako to, že neumím francouzsky, workshopy pořádám v ČR a chráněnou dílnu na pytlíčky mám ve Zlíně.

Druhá nejčastější otázka: “A na jak dlouho to tam asi tak vidíte?

To nevíme :) Tak dlouho, jak se nám tady bude líbit.

Jak probíhalo celé stěhování?

Velice rychle. Na zabalení celého bytu  jsem měla přesně 1,5 dne i s velkým úklidem. Maminka mi přijela pomoc, protože Adri už byl v Belgii. Otevřely jsme si k tomu láhev vína a jak nám to šlo od ruky!

Co bude dál s Love Your Home?

Novým bydlením jsem dostala i neskutečnou volnost! Před odjezdem jsem totiž ukončila plno projektů, které mě stály čas, energii a vlastně mě ani tolik nenaplňovaly. Dala jsem si priority do pořádku a těším se, jak začnu plno nápadů realizovat.

Ten, který se vám bude 100% líbit, je natočení online kurzu “Pořádku, vítej!”. Už nebudeme limitovaní jen 4 místy u nás doma na sedačce, ale konečně se k nám budete moc podívat všichni, ze všech koutů světa.

Kdybych zůstala v Praze, pohodlnost by asi zvítězila a nikdy bych se k realizaci tohoto nápadu nedostala. Protože stoupnout si před kameru, všechno v co nejlepší kvalitě zachytit, nastříhat a zabezpečit technicky je výzva jako blázen. Jenže tak to mám celý život, nové věci miluju a co neumím, to se naučím. A teď v Belgii na to mám nejenom nádherný prostor, ale i chuť a odhodlání s vámi zůstat v kontaktu.

Pokud jste tedy na můj kurz za posledních 5 let v Praze nemohli dorazit, můžeme se už teď kdykoliv potkat online. :) 

Workshopy s tématikou Domácnosti bez odpadu – Zero Waste běží v ČR dál pod taktovkou mé skvělé kamarádky Majdy. Nejbližší termín bude už 15. února. A nebojte, občas se v ČR ukážu i já a to víte, že si workshopy nenechám ujít. I v roce 2017 se můžete na nějaký těšit s mou maličkostí. Edit: workshopy od roku 2018 co se narodil Tobík už bohužel nepořádám.

A co eshop?

Ve Zlíně mám toho nejlepšího spojence – maminku. Kromě toho, že hravě zvládá logistiku do chráněné dílny a celá výroba pytlíčků funguje na 1 s hvězdičkou, tak i díky ní k vám putují balíčky z eshopu. A o všechno ostatní se starám já, zpoza počítače a tomu je naštěstí jedno, kde zrovna teď je. Hlavní je, nemít na baráku 14 dní useknutý kabel k internetu. :) Edit: Náš eshop už své poslání naplnil. V červnu 2019 byl uzavřený.

Mějte fajnovou neděli a klidně mi taky napište, jak se teď máte. :)

Marti

Marti je zakladatelkou projektu Domověda. Od roku 2015 vede workshopy na témata organizování domácnosti a zero waste pro jednotlivce i firmy. Napsala české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu . Marti miluje minimalismus, zjednodušování věcí a přítomný okamžik. Všechno, co ve svém životě dělá, dělá s láskou a úsměvem na tváři.
Komentáře