5 tajností o Love Your Home, které jsem vám ještě neprozradila

5 tajností o Love Your Home, které jsem vám ještě neprozradila

S příchodem 18ky v kalendáři se u nás za Love Your Home mění spousta věcí. Tak jak nás minimalismus učí opouštět staré věci, které už nepotřebujeme, je čas od času potřeba mrknout i na aktivity, které nám už nepřinášejí tolik radosti, ale spíš se starají o ty vrásky. Zároveň když něco starého opustíme, objeví se prostor pro něco nového. ♥

Minulý rok jsme s Adrim započali plno „projektů“. Přestěhovali jsme se z Čech do Belgie, zasnoubili jsme se, naplánovali jsme svatbu, kupujeme domeček, otěhotněla jsem. Na jeden rok toho bylo docela dost :D Taky jsme si říkali! Rok 2018 je tak pro nás rokem dokončování, dotahování a stabilizování… a jak to všechno souvisí s LYH?

Nový směr blogu

Někdo z vás si možná ještě pamatuje můj starý blog inspiruj.me, kde jsem psala o radostech všedních dní a zážitky z našich cest všude možně po světě. S plnou kupou aktivit kolem LYH jsem se na blog ale vyprdla, protože mi už zkrátka nezbývala energie.

Když jsme si na začátku roku osvěžovali s Adrim, co nám dělá radost a na co chceme letos mimo jiné zaměřit pozornost, přišla jsem na to, že mi chybí takové to obyčejné psaní a sdílení radostí i starostí. Že jsou články ze života bez odpadu možná potřebné, ale že mě po těch 2,5 letech už prostě tolik nebaví je psát a připravovat… Navíc je jich na českém internetu už tolik, že jejich další tvorba mi nepřijde tak podstatná. V jednoduchosti je krása a podle mě to hlavní, co mělo být napsáno už jsme tak nějak napsali. Netřeba tvořit další a další obsah, který vás jen zahltí? Co myslíte? Jak to vnímáte vy?

Než jen výčet dalších zero waste vychytávek mi neskutečně chybí ty příběhy rodin za tím. Jak žijí, co je baví, co dělají ve volném čase, jak fungují jako rodina, jak bydlí, jak přemýšlí… My jako lidi milujeme příběhy a je snazší si z nich něco vzít a přenést do svého života.

A tak jsem si řekla ze to zkusím i za LYH. Letos chci určitě míň „oborově“ zaměřených článku, ale chci víc z nás! Tak jako jsem psala inspiruj.me, chci v něm navázat tady. Myslím, že podnětů a příběhů bude nejenom letos víc než dost. A pro vás to snad taky bude příjemná změna a osvěžení :*

Jak to bude dál s eshopem?

Tím že se narodí už brzo náš malý Belgičánek, předala jsem celý e-shop mojí mamči. Když nemůže česká babička hlídat malého, protože je 1000 km daleko, tak se s láskou a ochotou ujala mého virtuálního mimča a veškeré činnosti s e-shopem má teď pod palcem ona. Tomu aspoň říkám moderní babička v důchodu. ?

Proč už neděláme v Praze workshopy o domácnosti bez odpadu?

Další věc, od které letos upouštíme, jsou i osobní workshopy v Praze. Já jsem na nich  milovala být s vámi, jen je ale organizovat z povzdálí mi nepřinášelo radost, a tak jsem je ukončila. S Majdou se můžete potkat na občasné přednášce pořádanou různými organizacemi – nejbližší bude např. v květnu se Znakovarnou. Za celý minulý rok ji tímto ještě jednou moc dekuju :*

Prostor pro nové projekty

S Adrim už pomalinku přemýšlíme o novém projektu, který by vám tyto workshopy v Praze měl plně vynahradit … Než se do toho ale naplno pustíme, napřed nás čeká kupa jiných milých starostí, kterým teď dáváme prioritu. :)

Poslední pytlíčky na bezobalové nákupy – ukončení výroby

A poslední velkou změnou u nás je ukončení výroby šití našich pytlíčků. Našít si pár kousku za měsíc doma pro radost (tak jak jsme s tím původně začínaly) je úplně jiný level, než se starat o velkou výrobu, kde fuckupy tak nějak víc bolí. Bohužel ne všichni ještě ví, co jsou hodnoty Slušné firmy nebo mají čestné chování. A tak jsme se rozhodli, než se tím neustále stresovat, že bude možná lepší tuhle část úplně opustit.

Právě došíváme posledních pár desítek sad a až se budeme blížit úplnému doprodání, dáme vám o tom vědět na FB. Po 2,5 letech piplání a ladění k dokonalosti nás to mrzí, to ne že ne! Ale víme, že to bylo správně rozhodnutí a život jde dál.

Pokud se taky nemůžete z jakýchkoli důvodů rozloučit s vaším projektem a zůstáváte někde spíš jen ze setrvačnosti, zkuste si říct: “Co se stane, když už to dělat nebudete?”. Pokud nic nebo málo, jděte od toho. Pokud moc a někomu to zásadně ovlivní život, chytněte druhý dech a s plnou parou vpřed, jde přece o život ! :)

My se na všechny nové začátky už teď nesmírně těšíme. Bude to jízda a těším se, že na ni budete s námi.

Marti

Fotky: Nikol

Marti je zakladatelkou projektu Domověda. Od roku 2015 vede workshopy na témata organizování domácnosti a zero waste pro jednotlivce i firmy. Napsala české poznámky ke knize Zero Waste Home od Bey Johnson – česky Domácnost bez odpadu . Marti miluje minimalismus, zjednodušování věcí a přítomný okamžik. Všechno, co ve svém životě dělá, dělá s láskou a úsměvem na tváři.
Komentáře